• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Till Death

    ★★

  • False Positive

  • F9

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Midnight Sky

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Operation Christmas Drop

  • The Superdeep

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • Miss Marx

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • I May Destroy You

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

  • The Bigfoot Alien Connection Revealed

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Sergio

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • Two Roads

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Verotika

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Tux and Fanny

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½