nisa has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vow

The Vow

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Love

One Love

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hardest Thing

The Hardest Thing

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Know Him

You Know Him

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Recep Ivedik

Recep Ivedik

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Road

On the Road

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kayhan

Kayhan

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry