• Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Paper Lives

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Cops and Robbers

  • The Call

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • Making the Witcher

  • One-Way to Tomorrow

    ★★½

  • Aleph

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Hardest Thing

  • Sisters-In-Law at War

  • The Stranger

    ★★★★

  • You Know Him

    ★★★★

  • 18 Presents

  • Baba Parası

    ½

  • Portrait of a Beauty

  • You've Got Murder

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Noah Land

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Room

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Turkish Ice Cream

    ★★★½

  • Money Trap

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Operation Cicero

    ★★½

  • Escape Room

    ★½

  • One Love

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Müslüm

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Battle

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • How It Ends

  • Cam

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

    ★★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Arada

    ½

  • Truth or Dare

  • Period. End of Sentence.

  • Persona

    ★★★★★

  • Night of Knots

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • What a Crush

  • Hadi Be Oğlum

    ★★★★★

  • Kayhan

    ½

  • Stranger in My Pocket

    ★★½

  • Mortal World

    ★★★

  • Butterflies

    ★★★

  • Arif V 216

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Maide'nin Altın Günü