Nir has written 17 reviews for films rated ★★★½ .

  • Nymphomaniac: Vol. II

    Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

    דמות אחת משועבדת לגוף
    דמות שנייה מנותקת לגמרי מהגוף ולכן היא רק שכל
    להשוות בין מין/חוויות מיניות לבין אירועים בטבע, מוזיקה קלאסית, נצרות, ועוד
    כל זה תוך שימוש באפרט הניכור במדיום הקולנועי, אותה דמות שחקן אחר (שלא נראה כזה דומה לקודמו) בקטע אחד המצלמה מופיעה בתוך מראה 
    אבל בשביל מה החמש וחצי שעות של זה, מה כל פרק מסמל? 
    כל העירום המוקצן הזה, איברי הגוף האלה למה זה חשוב, מה הצופה צריך להרגיש מעבר לתחושת סלידה
    והסוף - הסוף בעיניי בול
    הסרט מצולם יוצא מין הכלל

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★★½

    3.8

  • Rust and Bone

    Rust and Bone

    ★★★½

    אהבתי
    כמובן מאוד אותנטי ומקורי אבל קצת היה לי קשה להתחבר לדמויות. אחשוב על זה עוד אעדכן

  • Blind Spot

    Blind Spot

    ★★★½

    טוב, לא לראות בלילה כי מדכא וארוך
    ממש אהבתי אבל שום מה ארגיש צבוע אם אדרד יותר משלוש וחצי
    הבנתי שזה הסרט הראשון של הבימאית אז זה פסיכי והיא מתמודדת פה בצורה מאוד אמיצה וחזקה עם נושא מאוד קשה בוואן שוט מדהים

  • Fargo

    Fargo

    ★★★½

    טוב סרט מצוין היה כיף ממש
    אבל לא הבנתי מה הקטע, מה באמת מסתתר שם
    חייב להיות
    לא?

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★½

    קצת אפל מידי, צפייה לא מהנה במיוחד אבל סרט טוב
    הרגשתי שמדובר במשל על גבריות ועל אמת מסוימת שהיא האור הגדול במעלה הצורה הפאלית של המגדלאור. אבל לא הרגשתי משהו רק חוויתי שזה חבל כי בלי רגש לדעתי אי אפשר באמת לבסס אצל הצופה חווית צפייה משמעותית. 
    זה שתי השחקנים האהובים עליי והסט יפיפה אבל חצי מהמילים לא מובנות והתחושה הקודרת ומנוכרת שלא מביאה לדעתי את הצופה בסוף להבנה ובטח שלא להנאה כלשהי

  • Blow-Up

    Blow-Up

    ★★★½

    לא יודע כמה נהנתי מהצפייה אבל בהחלט סרט שלימד אותי הרבע על קולנוע. בתיאטרון הרבה פעמים שבאים לביים הצגה אז חושבים מראש על דימוי/קונפליקט מרכזי, שמתבטא בתפאורה ובתלבושות במשחק ובהכל ובסרט הזה ראיתי את זה קורה פעם ראשונה בצורה כל כך מובהקת בקולנוע.
    בכל סצנה ראיתי התבטאות אחרת של חוסר תפסית המציאות. של דימיון. של עולם לא מוגדר ואבסורדי.
    בין אם זה שאלות שדמות אחת שואלת והשנייה לא מתיחסת ובין אם זה שיברי גיטרה, פרופלורים או סתם כדור טניס.

  • Portrait of a Lady on Fire

    Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

    יפה בטירוף, לא מעבר

  • Isle of Dogs

    Isle of Dogs

    ★★★½

    אי אפשר לקחת מהאסתטיקה של הסרט, אבל... ארוך מידי

  • Sorry to Bother You

    Sorry to Bother You

    ★★★½

    מקורי ולא מקורי
    מצחיק ולא מצחיק
    עשוי טוב, מרענן אבל ארוך מידי טיפה

  • The Prestige

    The Prestige

    ★★★½

    קריסטופר נולאן תמיד יהיה המדריך הכי טוב לאיך לעשות סרט היטב אמריקאי. השליטה שלו במדיום מטורפת

  • Life According To Agfa

    Life According To Agfa

    ★★★½

    מוערך אבל לא באמת