• Under the Sun

    ★★★★½

  • Broken Blossoms

    ★★½

  • Sherlock, Jr.

    ★★★★★

  • Barton Fink

    ★★★★★

  • The Imposter

    ★★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Ajami

    ★★★½

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • The Lovers on the Bridge

    ★★★★★

  • The Dreamers

    ★★★½

  • Working Woman

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Legend of Destruction

    ★★★

  • The Tree of Life

    ★★½