Sort by

Nir has logged 13 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shmama

Shmama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ten Buildings Away

Ten Buildings Away

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Play

Play

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
Hum Dil De Chuke Sanam

Hum Dil De Chuke Sanam

1999
×
★★
Edit this entry  
02
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry