Sort by
  • Sushi Noh

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Glorious Revolution

    ★★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Trap

    ★★★★★

  • Warum begeht Helen Koch schweren Kraftwagendiebstahl?

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★

  • Ambasciatori

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Swedish Defence

  • Islands in the City

  • De dag die wit was

    ★★★★★

  • The Seine's Tears

    ★★★★½

  • Summer Planning

    ★★★★

  • Night Stroll

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Roman Nights

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Sun Rises Down Below

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Let It Be Morning

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Cicada

  • The Salamander Child

    ★★★★★

  • Love Stories on the Move

  • Frida

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Legend of Destruction

    ★★★

  • Red Shoes

  • Catcave Hysteria

    ★★★★★

  • All Eyes Off Me

    ★★★½

  • I Think I'm Dying

    ★★★½

  • Other Half

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Herd

  • Your Bad Animals

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Bruiser

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • The Accident

    ★★★★★

  • Education

    ★★½

  • And Now Shut Your Eyes

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • In the Woods

  • Polygraph

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

  • As Lost As Convinced

  • Mangrove

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Fear

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ½

  • Point and Line to Plane

    ★★★★

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Wait