Sort by

Ayden has logged 33 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Are Marshall

We Are Marshall

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RV

RV

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry