Gülcan has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Edit this entry  
02
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Given

Given

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dimension W

Dimension W

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The God of High School

The God of High School

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
I Wish

I Wish

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kabaneri of the Iron Fortress

Kabaneri of the Iron Fortress

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Method

Method

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Seraph of the End

Seraph of the End

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Sky Crawlers

The Sky Crawlers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
High School of the Dead

High School of the Dead

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Audition

Audition

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Departures

Departures

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
A Family

A Family

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vivy -Fluorite Eye's Song-

Vivy -Fluorite Eye's Song-

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
An Incurable Case of Love

An Incurable Case of Love

2020
×
★★★½
Edit this entry