• Kate

    ★★½

  • D.P.

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★★

  • BLACKPINK: THE MOVIE

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★★

  • Deadly Illusions

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★½

  • Sweet Home

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Puparia

  • A Family

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Cursed in Love

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Old Guard

    ★★½

  • The God of High School

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • Aleph

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Isi & Ossi

    ★½

  • Itaewon Class

    ★★★★

  • Rise of Empires: Ottoman

    ★★★½

  • An Incurable Case of Love

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Crash Landing on You

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Giri/Haji

    ★★★½

  • Hello World

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Given

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Search: WWW

    ★★★½

  • One Spring Night

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • After

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Serenity

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Close

    ★★½

  • A Story to Read When You First Fall in Love

    ★★★★

  • Dororo

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mirage

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★½

  • Freaks

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Bodyguard

    ★★★½