• Turning Red

    ★★★★

  • Bubble

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • He's All That

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Adrift

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Fireworks

    ★★½

  • The Glass Castle

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Circle

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • In This Corner of the World

    ★★★★½

  • Middle School: The Worst Years of My Life

    ★★½

  • 13th

  • Split