Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Breathing Fire

Breathing Fire

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Craven Sluck

The Craven Sluck

1967
×
Edit this entry  
03
Sins of the Fleshapoids

Sins of the Fleshapoids

1965
×
Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apes of Wrath

Apes of Wrath

1959
×
Edit this entry  
04
Bugs and Thugs

Bugs and Thugs

1954
×
Edit this entry  
04
Wild and Woolly Hare

Wild and Woolly Hare

1959
×
Edit this entry  
04
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
Edit this entry  
04
A Wild Hare

A Wild Hare

1940
×
Edit this entry  
30
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry