Sort by

nicole has logged 120 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Juice

Juice

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Scream Team

The Scream Team

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Shark Vs. Killer Whale

Killer Shark Vs. Killer Whale

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Sharks That Eat Everything

Sharks That Eat Everything

2022
×
Edit this entry  
23
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Teen Spirit

Teen Spirit

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry