ninakp has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
Read the review Edit this entry  
07
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
Read the review Edit this entry  
05
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
Edit this entry  
03
Sator

Sator

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Edit this entry  
24
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
Edit this entry  
04
The Faculty

The Faculty

1998
×
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
26
Jeremy

Jeremy

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
Edit this entry  
16
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Agnes

Agnes

2021
×
Edit this entry