Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • A Good Person

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★½

  • Champions

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • Sharper

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Something from Tiffany's

    ★★★½

  • Spoiler Alert

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The People We Hate at the Wedding

    ★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Four Winters: A Story of Jewish Partisan Resistance and Bravery in WWII

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Sanctuary

    ★★★½

  • Chevalier

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Emily

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½