Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Seven Days in May

Seven Days in May

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiwi!

Kiwi!

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forget About Everything for Awhile

Forget About Everything for Awhile

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
S.W.A.T.: Firefight

S.W.A.T.: Firefight

2011
×
Edit this entry  
29
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Falls

Mulholland Falls

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weird Science 2: Strange Chemistry

Weird Science 2: Strange Chemistry

×
½
Edit this entry  
19
Desperate Journey

Desperate Journey

1942
×
★★
Edit this entry  
11
Scream: Legacy

Scream: Legacy

2022
×
½
Edit this entry  
09
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Noose

Noose

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On My Mind

On My Mind

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Bounty

Bounty

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Los Reyes

Los Reyes

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Planet Z

Planet Z

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Epitaph

Epitaph

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Savage

Savage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Still Life

Still Life

2006
×
★★
Edit this entry  
07
Island

Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★
Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry