• Garfield

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

  • When Time Got Louder

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • A Farewell to Ozark

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Scream: Legacy

    ½

  • The Batman

    ★★★½

  • Your Love Makes Me Moist

  • Scream

    ★★½

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Alec Baldwin: Unscripted

    ½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Shrink Next Door

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Boyfriends of Christmas Past

    ½

  • Fuelled

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • life, what is it anyway?

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • Loki

    ★★★

  • The Traveler

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

    ★★★★

  • Sir! What Are Your Orders?

  • Voicemails From Strangers: 2021

  • Transfigure

    ★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★

  • Long Toast

    ★★

  • Time for Us to Come Home for Christmas

  • OPAL

    ★★★★

  • Earn $20K EVERY MONTH by being your own boss

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Plumber

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Home Movies

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • You Monster

    ★★

  • Bath Tub

    ½

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • New York New York

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★

  • Shadowed

    ★★★★

  • Date Night

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • Behind the Frame

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½