• The Guilty

  • Vacation Friends

  • Oslo

  • F9

  • Roberrt

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • Welcome Home

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Tenet

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • A Thousand Cuts

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ½

  • 1917

    ★½

  • Visions of Mookajji

  • Ravening

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Antigone

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ½

  • Martin Eden

    ★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★

  • The Truth

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Wild Karnataka

    ★★

  • Tremors

  • Monos

    ★★★★★

  • Death of Insane

  • Bad Times at the El Royale

    ½

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

  • Reason

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Lust Stories

    ½

  • Incredibles 2

    ★½

  • BlacKkKlansman

  • Manto

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • October

    ★★

  • Dreaming Murakami

    ★★★

  • The World Before Your Feet

    ★★★★

  • Dead Pigs

    ½

  • Coco

    ★★★

  • The Vietnam War

    ★★½

  • Daddy

  • The Death of Stalin

    ½

  • mother!

    ★½

  • The Third Murder

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Despicable Me 3

  • Loving Vincent

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Cars 3

  • 24 Frames

    ★★★★★