Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Narrow Margin

The Narrow Margin

1952
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dishonored

Dishonored

1931
×
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
16
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revolution

Revolution

1985
×
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★
Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry