Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mother

The Mother

2023
×
★½
Edit this entry  
16
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghosted

Ghosted

2023
×
★½
Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Resident Evil: Death Island

Resident Evil: Death Island

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Plane

Plane

2023
×
★★
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sick

Sick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
Edit this entry  
19
Final Destination

Final Destination

2000
×
Edit this entry  
11
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry