Sort by
  • Scream VI

    ★★★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Plane

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Black Adam

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Sick

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Five Days at Memorial

    ★★★★½

  • Beast

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★