Sort by

dayness has logged 45 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
G-Force

G-Force

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Abominable

Abominable

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
½
Edit this entry  
23
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
Edit this entry  
22
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

1999
×
★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hottie & The Nottie

The Hottie & The Nottie

2008
×
½
Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Edit this entry  
02
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry