Sort by

dayness has logged 642 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read other review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Marvels

The Marvels

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cool World

Cool World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
16
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Storks

Storks

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★½
Edit this entry  
11
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★½
Edit this entry  
10
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eragon

Eragon

2006
×
Edit this entry  
09
Kermit's Swamp Years

Kermit's Swamp Years

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
½
Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Versus

Versus

2000
×
★★★★½
Edit this entry