Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Regret!

Regret!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
College Kickboxers

College Kickboxers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic Drone Home

Sonic Drone Home

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Game Ever Played

The Greatest Game Ever Played

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cargo 200

Cargo 200

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of Atlantis

Raiders of Atlantis

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Piggy

Piggy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ninja Gaiden

Ninja Gaiden

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eye of the Tiger

Eye of the Tiger

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Christening

The Christening

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry