holli has logged 30 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Leave

After We Leave

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry