Sort by
  • Scream VI

    ★★★★★

  • Sharper

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★★½

  • The Apology

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Crime Scene: The Texas Killing Fields

    ★★½

  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★★★

  • Pickman's Model

  • Dreams in the Witch House

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

  • Lot 36

    ★½

  • Unwelcome

    ★★★

  • Re/Member

    ★★★

  • Grimcutty

    ★★½

  • Old People

    ★★★½

  • The Estate

    ★★★★

  • Significant Other

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★★

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Nocebo

    ★★★

  • Smile

    ★★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • V/H/S/99

    ★★★★

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ★½

  • Venus

    ★★★½

  • Sick

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • End of the Road

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★★

  • Echoes

    ★★★

  • Fall

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★★

  • They/Them

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★★

  • Our Father

    ★½

  • Virus:32

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★★

  • Umma

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★★

  • Shut In

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The Jack in the Box: Awakening

    ★★½

  • 7 Women and a Murder

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hellbound

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½