• Pig

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★★

  • The Big Trim

    ★★★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • In the Air Tonight

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Inheritance

    ★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • What Should I Put in My Coffee

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ivana the Terrible

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Frankie

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Joan of Arc

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Us

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★★

  • I Was at Home, But...

    ★★★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

  • Beyond The Visible - Hilma af Klint

    ★★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • The Chambermaid

    ★★★★

  • Gloria Bell

  • Our Time

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

  • Non-Fiction

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Roma

    ★★