Sort by

Nico Ferrari has logged 26 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
North Country

North Country

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guard

The Guard

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The K.E.O.P/S System

The K.E.O.P/S System

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The City of No Limits

The City of No Limits

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Soledad

Soledad

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry