Sort by

Nico Ferrari has logged 247 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Eva Perón

Eva Perón

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stockholm

Stockholm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost Embrace

Lost Embrace

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 33

The 33

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Piggy

Piggy

2022
×
★★
Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
Read the review Edit this entry  
29
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paulina

Paulina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
El gerente

El gerente

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Argentinian Crime

An Argentinian Crime

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★
Edit this entry  
10
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
30 Nights with My Ex

30 Nights with My Ex

2022
×
★★
Read the review Edit this entry