nico has logged 20 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Age of Bloom

Age of Bloom

2001
×
Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Love

First Love

2019
×
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry