Sort by

ni has logged 25 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Story

Love Story

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stay

Stay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry