Sort by
  • Smile

  • See How They Run

  • Barbarian

  • Not Okay

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • No Time to Die

  • Midnight Mass

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Cruella

  • CODA

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½