• No Exit

  • Jackass Forever

  • Being the Ricardos

  • The Beatles: Get Back

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Black Widow

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Murder Among the Mormons

  • Tom & Jerry

    ½

  • The Little Things

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • The Empty Man

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Tenet

  • Mulan

  • A Common Crime

  • Grizzly II: Revenge

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Ready or Not

  • Extreme Job

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Annihilation

  • Searching

  • The Greatest Showman

  • The Square

  • Arrival

  • Nocturama

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • The Handmaiden

  • The Wailing

    ★★★½

  • Christine

    ★★★★

  • Everything Is Copy

  • The Blackcoat's Daughter

  • Descendants

  • Tag

  • Spy

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Phoenix

    ★★★★

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★½

  • It Follows

  • Coherence

  • Under the Skin

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Coda

    ★★½

  • Bastards

  • A Touch of Sin

  • We Are What We Are

  • Texas Chainsaw 3D

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Looper

  • Beyond the Hills

  • Killing Them Softly

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • Kotoko

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Margaret

    ★★★★

  • You're Next

  • Kill List

  • Final Destination 5

  • Insidious

  • I Saw the Devil

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Shutter Island