Sort by

Nicole has logged 33 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Game Ever Played

The Greatest Game Ever Played

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry