Sort by

Nicolette has logged 31 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Entourage

Entourage

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cake Walk

Cake Walk

1903
×
Read the review Edit this entry  
17
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Blue Eyes

Beautiful Blue Eyes

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry