Sort by

Nicolette has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl Is Mime

The Girl Is Mime

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summer School

Summer School

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry