Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Champions

Champions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moving On

Moving On

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Full River Red

Full River Red

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside

Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Next 365 Days

The Next 365 Days

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Our Father, the Devil

Our Father, the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patsy Lee & The Keepers of the 5 Kingdoms

Patsy Lee & The Keepers of the 5 Kingdoms

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maybe I Do

Maybe I Do

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry