• Despicable Me 4

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ½

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Long Toast

  • The Prom

    ½

  • Black Beauty

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Plumber

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Out

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★½

  • Date Night

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★½