Sort by

nickywang has logged 22 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Thinning

The Thinning

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Edit this entry  
02
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry