Nick has logged 17 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maniac

Maniac

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
CB4

CB4

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry