Sort by

Nick has logged 23 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tornado!

Tornado!

1996
×
★★½
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry