Sort by

Nick has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Parental Guidance

Parental Guidance

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Concessions

Concessions

2021
×
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry