• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • Concessions

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★