Sort by
  • The 10th Annual On Cinema Oscar Special

  • Nick Naney: Nessun Dorma

  • Deck of Cards: What Went Wrong

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • Deck of Cards

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Showing Up

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • The Northman

    ★★★★

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • The Batman

    ★★★½

  • Geographies of Solitude

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Memoria

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Our Cinema Ninth Annual Oscar Special

  • Hemingway

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Without Getting Killed or Caught

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Making 'The Irishman'

  • Small Axe

  • Mank

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Rifleman

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Mark Normand: Out To Lunch

  • The History of the Seattle Mariners

  • The Weeknd: After Hours

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman