Sort by
  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Hating Peter Tatchell

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Beckman

  • The Owners

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Inheritance

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Amulet

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Black Mercedes

    ★★½

  • Ordinary Love

    ★★★★★

  • The Song of Names

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Last Ferry

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Out of Blue

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black '47

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • American Assassin

    ★½

  • Darkest Hour

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★★

  • 100 Men

    ★★★½

  • The Circle

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★½