Sort by

Nick Naney has logged 546 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Double Dare

Double Dare

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honey, I Blew Up the Kid

Honey, I Blew Up the Kid

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yelling Fire in an Empty Theater

Yelling Fire in an Empty Theater

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Hot Chili Peppers: Funky Monks

Red Hot Chili Peppers: Funky Monks

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★½
Edit this entry  
27
Trancers

Trancers

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saved!

Saved!

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
The Raggedy Rawney

The Raggedy Rawney

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry