Sort by

Nick Naney has logged 630 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
An American Carol

An American Carol

2008
×
Edit this entry  
24
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gymkata

Gymkata

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mama's Boy

Mama's Boy

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wira

Wira

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
92 in the Shade

92 in the Shade

1975
×
★★★★
Edit this entry  
16
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Phat Beach

Phat Beach

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry