Sort by

nick has logged 28 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Awesome Planet

Awesome Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slut

Slut

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mother

The Mother

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry