• Bell Bottom

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Wander

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Moloka'i Bound

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Serenity

    ★★★½

  • Other People

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Kālewa

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Father of the Year

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • One Small Step

    ★★

  • Animal Behaviour

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Bao

    ★★★

  • Rampage

    ★½

  • Beirut

    ★★★

  • Tweet-Tweet

    ★★★½

  • Prospect

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Detective Chinatown 2

    ½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Weekends

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Late Afternoon

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★