Sort by

nick has logged 40 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
21
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
P2

P2

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
½
Edit this entry  
19
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
ATM

ATM

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Circumstance

Circumstance

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Cutie and the Boxer

Cutie and the Boxer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Puppy for Christmas

A Puppy for Christmas

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Edie & Thea: A Very Long Engagement

Edie & Thea: A Very Long Engagement

2009
×
Edit this entry  
14
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
Edit this entry  
11
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Southern Comfort

Southern Comfort

2001
×
Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Edit this entry